• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами

Одним з найважливіших чинників розвитку суспільства є гуманне, дбайливе та милосердне ставлення до дітей і молоді, позбавлених повноцінного життя внаслідок вад фізичного та психічного розвитку і тяжкої хвороби.

Законом України «Про охорону дитинства» (статті 26,27) передбачено забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток. Дітям з вадами розумового чи фізичного розвитку надається безоплатна психологічна допомога. Проблеми, які виникають у таких дітей, слід розв’язувати зусиллями багатьох дорослих. Та багато чого можна зробити з малими витратами: оскільки система освіти має щоденний доступ до дитини, велика роль у підтриманні здоров’я дитини належить школі.

У КЗ "Михайлівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів" створені сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами: впроваджено інклюзивне та індивідуальне навчання, у тому числі й дітей з інвалідністю, забезпечення їх безперешкодним доступом до приміщень освітнього закладу, а саме: до класів, бібліотеки, заступника директора школи, медичного пункту, психолога, їдальні, туалету.

Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. При оздоблені навчальних приміщень враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі, парти – кольору натурального дерева; класні дошки темно-зеленого кольору, стелі, двері, віконні рами – білі. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень. З вересня по травень у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення. У закладі дотримується повітряно – тепловий режим. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).
Навчальні меблі класних кімнат відповідають віковим особливостям дітей.
Шкільна та пришкільна території підтримуються в належному стані.

Кiлькiсть переглядiв: 188

Коментарi